BY THE SHADE MALDIVES

Užite si vrelé privítanie na medzinárodnom letisku Malé od našich agentov, ktorí vás budú sprevádzať na Hangnaameedhoo. Prvý záblesk krásy Maledív zažijete na našom rýchločlne, ktorým sa budete plaviť cca 75 minút po krištáľovo čistom mori, smaragdových lagúnach a nedotknutých ostrovoch po boku. Nedotknutý zázrak, ktorým je Hangnaameedhoo je začiatok vášho príbehu v raji.

Viac informáciíobjednať

BY THE SHADE MALDIVES

Popis

Užite si vrelé privítanie na medzinárodnom letisku Malé od našich agentov, ktorí vás budú sprevádzať na Hangnaameedhoo. Prvý záblesk krásy Maledív zažijete na našom rýchločlne, ktorým sa budete plaviť cca 75 minút po krištáľovo čistom mori, smaragdových lagúnach a nedotknutých ostrovoch po boku. Nedotknutý zázrak, ktorým je Hangnaameedhoo je začiatok vášho príbehu v raji.

Chcete zažiť neuveriteľne biele piesočné pláže a impozantný podmorský svet na Maldivách, ktorý je stále na v rámci vášho rozpočtu? By The Shade Maldives je útulný hotelík, ktorý ponúka 7 priestranných izieb s vlastnou kúpeľňou. Penzión má príjemné usporiadanie s otvoreným salónikom pre vonkajšie stolovanie, lobby a recepciu.

BY THE SHADE MALDIVES

Ostrov Hangnaameedhoo

Hangnaameedhoo je jedným z obývaných ostrovov Ari Atoll (atol Alif Dhaal). Plávanie v krištáľovo čistej vode, šnorchlovanie na korálových útesoch, zábavné potápanie a relaxácia na súkromnej pláži je to, o čom je Hangnaameedhoo. Tento idylický ostrov, ktorý nájdete len o niečo viac ako hodinu od Male motorovým člnom, požehnaný nedotknutými bielymi piesočnatými plážami a živými nedotknutými koralovými útesmi a vďaka dostupnému ubytovaniu, pozornému personálu, skvelému jedlu a vzrušujúcim vodným dobrodružstvám získate dokonalý zážitok z dovolenky na Maldivách, ale našťastie bez cien luxusných letovísk. Budete mať skutočnú šancu žiť ako miestni ľudia v komunite, dozvedieť sa viac o maldivskom životnom štýle. 

Hangnaameedhoo, ktorý je orientovaný od západu na východ a s celkovým počtom obyvateľov cca 700, má dĺžku približne 1 km a šírku 225 metrov. Od roku 2014 sa ostrov vyvíja pre miestny cestovný ruch s tuctom penziónov. Penzióny a ich areály sú čisté a väčšinou sa nachádzajú hneď vedľa pláže. 

Na ostrove sa nachádzajú dve školy, magistrátny súd, zdravotné stredisko 24/7, lekáreň, prístavisko, detské ihrisko, obchody a potraviny, obchody so suvenírmi, kaviarne, polícia, mešita a futbalové ihrisko. 

Počas svojho pobytu môžete navštíviť oblasť habour, kde vás uvítajú miestni rybári s ich úlovkami. 

Ak ste obzvlášť citliví na uhryznutie komárom, odporúča sa používať odpudzovač proti komárom, ktorý je k dispozícii v hoteli alebo v bežných obchodoch. Pokiaľ ide o faunu, na všetkých ostrovoch nájdete kraby, krabi pustovníci, jašterice, volavky, havrani, netopiere.

Hlavnými znakmi ostrova Hangnaameedhoo sú svätyňa kráľa Ibrahima Kalaafaanu, mešita, starý strom Banyan a náhrobné kamene. Všetky pamiatky sú v zozname pamiatok krajiny a sú to skvelé miesta pre turistov, ktorí môžu navštíviť a zachytiť ich spomienky.

Hangnaameedhoo je pokojný ostrov. Nachádza sa na ňom 11 maličkých hotelíkov, ktoré ako By The Shade Maldives majú len 4-7 izieb. 

Čo sa pláže týka, tá má rozlohu cca 80m x 20m. Záleží od sezóny a od obsadenosti hotelov, koľko turistov sa na pláži nachádza. Počas piatkov bývajú pláže obsadenejšie, ale to na všetkých obývaných ostrovoch, pretože piatok je veľký sviatok a miestni ľudia si robia pikniky a celé rodiny chodia k vode s deťmi.

Na ostrove sa nachádzajú 2 obchody so suvenírmi, 4 obchody s potravinami a 4 malé lokálne kaviarničky, kde si môžte pochutnať na domorodých špecialitách.

By the shade maldives

Transfer

Male – Hangnaameedhoo:

Nedeľa: 11:15am & 16:00pm

Pondelok, Utorok, Streda: 16:15pm

Piatok: 09:15am

Štvrtok & Sobota: 11:15 & 16:15am

Hangnameedhoo – Male:

Nedeľa: 06:15am & 10:45am

Pondelok, Utorok, Streda, Piatok: 07:15am

Štvrtok & Sobota: 07:15 & 10:45am

By the shade maldives

EXKURZIE

Celodenný výlet na sandbank, minimum 2 ľudia 10:00am – 4pm $60 Zahŕňa slnečník 

Poldenný výlet na sandbank, minimum 2 ľudia 10:00am – 2pm 50$ Zahŕňa ľahké občerstvenie a nealko nápoje

Celodenný piknik na ostrove, minimum 2 ľudia 10:00am – 4pm $60 Zahŕňa obed a slnečník

Poldenný piknik na ostrove, minimum 2 pax 10:00am – 2pm 50$ Zahŕňa ľahké občerstvenie a nealko nápoje

Nočná rybačka, minimum 2 ľudia 5:30pm – 7:30 pm 45$ Zahŕňa ľahké občerstvenie a nealko nápoje

Šnorchlovanie na koralovom útese, minimum 2 ľudia, dĺžka 3hodiny, 2 až 3 rozdielne miesta 50$Zahŕňa výbavu na šnorchlovanie, ľahké občerstvenie a vodu

Šnorchlovanie s mantami, minimum 2 ľudia 10am – 1pm 90$ Zahŕňa ľahké občerstvenie a nealko nápoje 

Delfíni, minimum 2 ľudia 4pm – 6pm 55$ Zahŕňa ľahké občerstvenie a nealko nápoje

Pozorovanie veľrybieho žraloka, minimum 2 ľudia 9:30am – 1:30pm 190$ Zahŕňa sendvič, ľahké občerstvenie a vodu

Nočné šnorchlovanie, minimum 2 ľudia, koralový útes 7pm – 9pm 45$ Zahŕňa výbavu na šnorchlovanie, baterku, ľahké občerstvenie a vodu 

Návšteva Rezortu: (All Inclusive) Minimum 2 ľudia 10am – 5pm 180$ Zahŕňa obed, nápoje, transfer

Pozorovanie hviezd, minimum 2 ľudia 2 hodiny 50$ Zahŕňa ľahké občerstvenie a nápoje 

Plavba počas splnu, minimum 2 ľudia 1/30 mins 50$ Zahŕňa ľahké občerstvenie a nápoje

By the shade maldives

OBJEDNAŤ